ČLENOVÉ


Petr Hruša

Zpěv, kytara
17 let

Matěj Hruša

Bicí, vokály
16 let

David Kula

Kytara
21 let

Matěj Matoška

Bass kytara
16 let

Historie

Kapela jako taková vznikla v roce 2010, kdy se bratři Hrušové rozhodli že najdou baskytaristu. V květnu téhož roku vystoupili poprvé v ostravském klubu Parník v neuvěřitelných 8 a 9 letech pod názvem Metal Junior. Poté se starší z bratrů rozhodl, že bude zpívat a skupina začala coverovat AC/DC, Kabát nebo Deep Purple. Soubor, tehdy ještě pod vedením ZUŠ v Mariánských Horách, pod taktovkou Petra Vitáska (kterému tato kapela dluží velké DÍKY!), začal hrát v ostravských klubech jako Parník, Hudební Bazar nebo v sálech ZUŠ.

Na pozici baskytaristy se dostává v lednu 2016 Radim Pařízek a společně s ním do kapely přichází i David Kula. Začala se coverovat skupina Guns N‘ Roses a to do kapely přineslo nové světlo. Díky spolupráci s kapelou CITRON si kapela v květnu roku zahrála na vzpomínkovém koncertu na počest S.Hranického. Následovaly vystoupení v klubech Barrák a Parník, ale po festivalu Y4Y 2016, kdy jej Coincidence (tehdy jako Plug N‘ Play) otevírali, přišel odchod baskytaristy Pařízka kvůli sporům zejména s frontmanem. To už byla na světě první vlastní písnička s názvem Bittersweet, o kterou se postaral zejména David Kula.

 Píše se rok 2017 a na místo basáka se po dlouhém hledání dostává Matěj Matoška a vypadalo to, že kapela bude kompletní, ale to až později. Po příchodu Matěje se soubor již pod jménem Coincidence představil na hudební soutěži v Havířově, kde se umístil mezi 4 nejlepšími kapelami. Aby toho nebylo málo o měsíc později vyhrál Petr Hruša 2. místo v celostátní soutěži na el.kytaru v Hradci Králové. Skupina začala koncertovat např. v obchodním centru Karolina, v klubu Chlív, nebo v barech a hospodách v přilehlých částech Ostravy. V listopadu 2017 nastala poslední změna ve formaci a to, když se přidává členka něžného, přesto tvrdě rockového, pohlaví, Nela Kozinová na pozici pianistky.

Rok 2018 byl velmi plodný, kapela odehrává první koncert jako hlavní hvězda večeru, v ostravském klubu Big Jack. V červenci jsme kapelu zavřeli do studia,aby nahrála své první EP, které kluci stihli natočit za 5 dní, nahrávalo se ve studiu MOUSEVILLE v Ostravě (tímto bychom chtěli poděkovat Michalu Ruckému za odvedenou práci). EP s názvem The Dice se dostalo na světlo světa o týden později na dvojkoncertě v Hlučíně. Děkujeme všem za dosavadní podporu! 

Data map
Data map ©2019 Google
Data mapData map ©2019 Google
Data map ©2019 Google
Mapa
Satelitní

Kontaktujte nás

Coincidence

Ostrava a okolí
Telefon: +420 603 164 692