ČLENOVÉ


Petr Hruša

Zpěv, kytara
21 let

Matěj Hruša

Bicí, vokály
20 let

David Kula

Kytara
23 let

Matěj Matoška

Baskytara, vokály
20 let

Kuba Holek 

Piano
18 let

Historie

Kapela jako taková vznikla v roce 2010, kdy se bratři Hrušové rozhodli že najdou baskytaristu. V květnu téhož roku vystoupili poprvé v ostravském klubu Parník v neuvěřitelných 8 a 9 letech pod názvem Metal Junior. Poté se starší z bratrů rozhodl, že bude zpívat a skupina začala coverovat AC/DC, Kabát nebo Deep Purple. Soubor, tehdy ještě pod vedením ZUŠ v Mariánských Horách, pod taktovkou Petra Vitáska (kterému tato kapela dluží velké DÍKY!), začal hrát v ostravských klubech jako Parník, Hudební Bazar nebo v sálech ZUŠ.

Na pozici baskytaristy se dostává v lednu 2016 Radim Pařízek a společně s ním do kapely přichází i David Kula. Začala se coverovat skupina Guns N‘ Roses a to do kapely přineslo nové světlo. Díky spolupráci s kapelou CITRON si kapela v květnu roku zahrála na vzpomínkovém koncertu na počest S.Hranického. Následovaly vystoupení v klubech Barrák a Parník, ale po festivalu Y4Y 2016, kdy jej Coincidence (tehdy jako Plug N‘ Play) otevírali, přišel odchod baskytaristy Pařízka kvůli sporům zejména s frontmanem. To už byla na světě první vlastní písnička s názvem Bittersweet, o kterou se postaral zejména David Kula. Píše se rok 2017 a na místo basáka se po dlouhém hledání dostává Matěj Matoška a vypadalo to, že kapela bude kompletní, ale to až později. Po příchodu Matěje se soubor již pod jménem Coincidence představil na hudební soutěži v Havířově, kde se umístil mezi 4 nejlepšími kapelami. Aby toho nebylo málo o měsíc později vyhrál Petr Hruša 2. místo v celostátní soutěži na el.kytaru v Hradci Králové. Skupina začala koncertovat např. v obchodním centru Karolina, v klubu Chlív, nebo v barech a hospodách v přilehlých částech Ostravy. V listopadu 2017 nastala poslední změna ve formaci a to, když se přidává členka něžného, přesto tvrdě rockového, pohlaví, Nela Kozinová na pozici pianistky.
Rok 2018 byl velmi plodný, kapela odehrává první koncert jako hlavní hvězda večeru, v ostravském klubu Big Jack. V červenci jsme kapelu zavřeli do studia,aby nahrála své první EP, které kluci stihli natočit za 5 dní, nahrávalo se ve studiu MOUSEVILLE v Ostravě (tímto bychom chtěli poděkovat Michalu Ruckému za odvedenou práci). EP s názvem The Dice se dostalo na světlo světa o týden později na dvojkoncertě v Hlučíně. Děkujeme všem za dosavadní podporu! V roce 2019 jsme odehráli nejvíce koncertů za existenci kapely, přišel k nám nový pianista Kuba Holek, zahráli jsme si po boku známých kapel, zúčastnili jsme se soutěže na Barrocko festu, kde jsme skončili druzí, poprvé jsme vyjeli za hranice, kdy v rámci Líhně jsme se vydali do Krakowa, ale zde jsme těsně nepostoupili. Rok 2019 pro nás byl velice úspěšný.

V roce 2020 jsme toho moc kvůli pandemii neodehráli, ale o to lepší koncerty byly. A naším největším úspěchem bylo vítězství v mezinárodní soutěži Líheň, kdy se nám o dva hlasy podařilo porazit kapelu Mr.Moss. V prosinci jsme se zavřeli do studia, abychom nahráli nové EP, tedy Haunted. To spatřilo světlo světa v roce 2021, konkrétně v lednu a v květnu jsme k titulní písničce vydali náš první videoklip. Ten se natáčel v krásné, ale strašidelné lokalitě Jánských koupelí, za spolupráce Standy Rýce.

Jejda... Něco se pokazilo.
Na této stránce se Mapy Google nezobrazily správně. Technické podrobnosti naleznete na konzoli JavaScriptu.

Kontaktujte nás

Coincidence

Ostrava a okolí
Telefon: +420 739 786 720